„Dotknij teatru… w budowie” - propozycja Teatru Konsekwentnego
W ramach projektu zapraszamy na spektakle i spotkanie z twórcami w Starej Prochowni:
17 marca 2012 (Sob) 20.00
[JA]3 CZYLI DWA DO JEDNEGO
Stara Prochownia, ul. Boleść 2
Tomasz Jachimek
Tekst: Tomasz Jachimek. Jeden z Trzech
Reżyseria: Pierwszy, Drugi, Trzeci
Scenografia: Ja, Ja i Ja
Ruch sceniczny i współpraca reżyserska: Jarosław Staniek [przyszedł pomógł i
do tej pory ma depresje]
Opracowanie muzyczne: Marcin Partyka i trzy hity
Produkcja: Teatr Konsekwentny dawniej We Trzech
Podobno trwa zaledwie ułamek sekundy. Wiek nie ma znaczenia. Może się przydarzyć i 20-letniemu młokosowi, i 65-letniemu nestorowi. Zresztą najczęściej ani jeden, ani drugi nie są w stanie tego spostrzec. Za to świetnie dostrzegają to i najbliżsi, i znajomi, i otoczenie. Podobno są też szczęściarze, którym nie przytrafia się to nigdy. Magiczna chwila, kiedy szalony i oryginalny chłopak zmienia się w doświadczonego życiem skapcaniałego mądralę z przykurzonej kanapy.
Kobieto! Przyjdź, a o swoim partnerze będziesz wiedziała wszystko!
Mężczyzno! Przyjdź, a będziesz wiedział, czy to już!
24 marca, godz. 19.00
Spektakl rekordzista - zagrany ponad 1000 razy, przebój liceów i nie tylko, ma własny fun klub i kolejne pokolenia wielbicieli
„Zaliczenie. Lekcja” K Zanussi i E. Ionesco
Reżyseria zbiorowa
Występują: Agnieszka Czekierda, Adam Sajnuk, Arkadiusz Wrzesień
Po spektaklu spotkanie z twórcami: jak gra się tysięczny raz ten sam spektakl?
Bilety: 40 zł
25.03.2012 r., godz. 19.00
„…I PÓKI ŚMIERĆ NAS NIE ROZŁĄCZY”, CZYLI DOBRANOCKA -
Historia mocno wiekowego małżeństwa umieszczonego w domu starców, które w dniu swojego złotego wesela prowadzi niekończącą się sprzeczkę o dawno nie- żyjących znajomych, sąsiadach i krewnych. Rozmowa ta pełna jest złośliwości, wyrzutów, przytyków i nieuchronnie zmierza do przykrego finału, którym dla obojga staruszków jest poczucie zmarnowanego życia, nieudanego małżeństwa i samotności ich ostatnich dni. Rozmowa o przeszłości, zapomnianych przez świat dalszych i bliskich znajomych jest pretekstem do spojrzenia na własne życiowe klęski, jest odzwierciedleniem absolutnej różnicy charakterów i temperamentów obojga staruszków, a przede wszystkim jest refleksją. Życie obok siebie i ze sobą, ale w całkowitej samotności i poczuciu niezrozumienia.
Rezerwacje:
25.03.2012 r., godz. 20:15
Kanwą monodramu są prawdziwe wydarzenia i przeżycia przypadkowego „pacjenta” w warszawskim szpitalu. Spotkać to może każdego z nas. Relacja bohatera ma charakter reportażu, w którym - jak w życiu - kabaret miesza się z tragedią. Aktor sugestywnie przedstawia życie, a właściwie próbę przystosowania się do życia w warunkach szpitala- koszar, lazaretu, więzienia… Spektakl jest satyrą na polską Służbę Zdrowia. Z perspektywy szpitalnego łóżka świat zaczyna wyglądać inaczej. Działania i gesty odwiedzających nabierają nowego znaczenia, a świat zupełnie obcych osób - wcześniej wrogi i nieprzystępny - nagle staje się zaskakująco bliski. „Pacjent” to ironiczna podróż po odhumanizowanych korytarzach warszawskiego szpitala.
Spektakl odbędzie się w Starej Prochoffni.
Bilety: 50 zł/normalne, 35 zł/ ulgowe
29 marca, godz. 19.00
„I będą święta” Piotr Rowicki
Reżyseria Piotr Ratajczak, występuje Agnieszka Przepiórska
Po spektaklu spotkanie z autorem i twórcami prowadzone przez dziennikarza. Bilety 40 ,-
31 marca 2012 (Sob) 19.30 KOMPLEKS PORTNOYA
01 kwietnia 2012 (Nie) 19.00 KOMPLEKS PORTNOYA
Stara Prochownia, ul. Boleść 2
KOMPLEKS PORTNOYA
Monika Mariotti i Adam Sajnuk
Na motywach książki Philipa Rotha
Przekład: Anna Kołyszko
Reżyseria i scenariusz: Aleksandra Popławska, Adam Sajnuk
Obsada: Monika Mariotti, Anna Smołowik, Bartosz Adamczyk, Adam Sajnuk
Scenografia: Katarzyna Adamczyk, Sylwia Kochaniec, Adam SajnukKostiumy: Katarzyna Adamczyk
Premiera: 27 kwietnia 2010
Opis spektaklu:
„Kompleks Portnoya” to kultowy i zarazem skandalizujący tekst - manifest młodego pokolenia lat siedemdziesiątych dwudziestego wieku. Jeden z kamieni milowych prozy amerykańskiej ubiegłego stulecia. Aleks Portnoy, znerwicowany
młody człowiek, ucieka od wszystkiego, co go ukształtowało - od ograniczeń, jakie niesie wychowanie w mieszczańskiej rodzinie żydowskiej, od obowiązujących zasad moralnych, od władzy ojca. Tekst obyczajowy rozprawiający się za jednym zamachem z tabu seksu i jedzenia w moralności mieszczańskiej, dominacją religii i matki w kulturze żydowskiej, mitem ojca i psychoanalizy.
Anegdota rodzinna głosi że kiedy byłem malutki, odwróciłem się od okna przez które obserwowałem zawieję śnieżną i zapytałem z powagą w głosie: „Mamusiu czy MY wierzymy w zimę?”
Bilety: 35 zł/ulgowy, 50 zł/ normalny
Spektakle odbędą się w Starej Prochoffni przy ul. Boleść 2
W dniach 23-30 marca zapraszamy na dni otwarte „Teatru w budowie” – nowego miejsca teatralnego w Warszawie, na Pradze w dawnej fabryce wódek Koneser na ul. Ząbkowskiej Teatr Konsekwentny buduje teatr. Zapraszamy do obejrzenia kręgosłupa teatru, kulis, sztankietów, praktikabli i innych dziwnych, acz niezmiernie ważnych konstrukcji. W foyer teatru Konsekwentny Koneser planujemy wystawy, koncerty i spektakle.
Otwarcie działalności teatru planowane jest na koniec kwietnia premierą spektaklu „Gra” na motywach powieści Dorothy Parker wg scenariusza i w reżyserii Adama Sajnuka.
ZAPRASZAMY