Wydarzenia

Już niedługo w Pardon, To Tu

08-11.07.2012

 

TEATR

Spektakl "Święto Placu Grzybowskiego" Teatru Pijana Sypialnia, Niedziela, 08.07.2012, godz. 21:00, wstęp darmowy


Każde spotkanie z ludźmi z sąsiedztwa jest w dzisiejszych czasach świętem. Brakuje nam wolnej chwili na to, żeby porozmawiać z ludźmi, których codziennie mijamy. Zatem: w najbliższą niedzielę weź brata, sąsiadkę, kumpla, przyjaciółkę i wpadaj do  PARDON, TO TU zobaczyć przedstawienie i pogadać! Poświętujmy trochę! Finałem spotkania będzie spektakl „Osmędeusze” w wykonaniu Teatru Pijana Sypialnia. To grupa, która przez ostatnie dwa miesiące zdobyła serca warszawiaków. Będzie o miłości, śmierci i kiczu. Dużo muzyki i tańca. Godzina porywającego widowiska!

Autor
Miron Białoszewski
Reżyseria
Stanisław Dembski
Przygotowanie wokalne
Daniel Zieliński
Wystąpią
Katarzyna Lasota
Karolina Lichocińska
Denis Brzeziński
Sławomir Narloch
Sebastian Słomiński
Koncepcja inscenizacji
Ziuta Zającówna

O spektaklu:

Kicz i śmierć
Osmędeusze, to kolorowa fotografia przedwojennej Warszawy. Poeta znakomicie uchwycił specyfikę i klimat starych podwórek. Słowem wymalował świat złodziejaszków, handlarzy, artystów cyrkowych i żebraków. Z jednej strony jarmarczność i kicz, z drugiej – przemijaniei zaduma. Inscenizacja w wykonaniu młodych artystów Teatru Pijana Sypialnia, to przede wszystkim próba przywołania klimatu przedwojennej stolicy i jej mieszkańców. Kim byli tamci ludzie? Jak wyglądał ich zwykły dzień? Czy są podobni do nas?

Niezwykle ważną rolę w życiu ludzi Tamtej epoki pełniła muzyka.Ludowa, podwórkowa, przaśna. Inaczej nie mogło być w inscenizacji Teatru Pijana Sypialnia. Warstwa dźwiękowa przedstawienia, to nie tylko śpiew, ale również odgłosy przedmiotów. Swoje opowieści o Warszawie, która już bezpowrotnie minęła, snują walizka, wieszak, welon… Zabawa formą i tempem spektaklu sprawia, że widowisko zaskakuje, rozbawiai wzrusza.

O Teatrze Pijana Sypialnia
Teatr Pijana Sypialnia, to najmłodszy teatr w Warszawie. Nagradzany na wielu festiwalach teatralnych w całej Polsce. 
Interesują ich pogranicza kiczu i sztuki wartościowej. Występują często w klubokawiarniach, ogródkach i w... tramwajach. 
Wszystko dlatego, że chcą być blisko ludzi.

Sponsorem ŚWIĘTA PLACU GRZYBOWSKIEGO jest Cosmopolitan Concept Store
Biuro sprzedaży
Pl. Grzybowski 12/14/16

 

JAZZ

Koncert "HERA", Wtorek, 10.07.2012, godz. 21.00, wstęp: 20 zl / 15 zl

Wacław Zimpel - klarnet

Ksawery Wójciński - kontrabas

Paweł Postaremczak - saksofon

Paweł Szpura - perkusja

Maciej Cierliński - lira korbowa

Wacław Zimpel - klasycznie wykształcony klarnecista oraz kompozytor, obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich muzyków na światowej scenie muzyki improwizowanej. Największe inspiracje czerpie z sakralnej i rytualnej muzyki różnych kultur. W swoich kompozycjach często odnosi się do dawnych kompozytorów tworząc swoiste, współczesne polemiki lub komentarze muzycznych tradycji.

Ksawery Wójciński - niezwykle wszechstronny, klasycznie wykształcony kontrabasista, swobodnie poruszający się w stylistykach sięgających od muzyki dawnej po współczesną muzykę improwizowaną. Wójciński dysponuje bardzo charakterystycznym, głębokim dźwiękiem i wyjątkowym poczuciem rytmu, przywołując na myśl wielkich kontrabasistów afroamerykańskich. Jego wirtuozowska technika smyczkowa pozwala mu na prowadzenie partii melodycznych wchodząc w równoprawny dialog z solowymi instrumentami.

Paweł Postaremczak - obecnie najciekawszy saksofonista młodego pokolenia na polskiej scenie. Charakteryzuje go wyjątkowo liryczny i ekstatyczny styl, będący kontynuacją tradycji wielkich mistrzów saksofonu jak John Coltrane czy Pharoah Sanders.Jego gra hipnotyzuje. Z niezwykłą świadomością tworzy frazy niepowtarzalne, trudne do zapomnienia.

Paweł Szpura - perkusista, którego styl jest kompilacją wielu tradycji. W jego grze można usłyszeć inspiracje perkusją czarnej arabskiej Afryki, tradycje tureckie, a także nawiązania do amerykańskich perkusistów rockowych z lat 60-tych i 70-tych. Szpura operuje tymi stylistykami z niezwykłą lekkością, zaskakując słuchacza rozwiązaniami rytmicznymi lub wprowadzając go w głęboki trans, to sprawia, że jest kontynuatorem tradycji Eda Blackwella i Hamida Drake’a.*

Maciej Cierliński - polski muzyk - eksperymentalista grający głównie na lirze korbowej, również na Oud, Barbat, sitarze oraz dudukach. Lider projektu muzycznego Maćko Korba, współtwórca, wraz z Tomaszem Zygmontem, projektu Lirnicy XXI w.. Współzałożyciel zespołów Yerba Mater, Stara Lipa. Członek zespołu Sláinte!, Village Kollektiv.

W swojej karierze współpracował z wieloma czołowymi przedstawicielami kultury alternatywnej. W 2006 roku zaproszony został do współpracy z Tony Gatlifem (reżysera filmów Latcho Drom, Vengo, Exils) przy premierze filmu "Transylwania". Uczestniczył w wielu projektach muzycznych i teatralnych (Makata, Studnia O), od lat, wspólnie z Casimirem Potomskim oraz Anną Abramowicz prowadzi warsztaty muzyczne i taneczne dla dzieci i młodzieży. Stały współpracownik zespołów Kapela ze Wsi Warszawa, Eternal Tear, Swoją Drogą Trio. W sierpniu 2007, u boku Masala Sound System, wystąpił w Kostrzynie nad Odrą podczas XIII Przystanku Woodstock. Gościnnie wziął również udział w odbywającym się w Teatrze Roma koncercie zespołu rockowego Hey.

JAZZ

Koncert "TOMASZ DĄBROWSKI S-O-L-O", Środa, 11.07.2012, godz. 21.00,
wstęp: 10 zl

Tomasz Dąbrowski - trębacz i kompozytor. Gra na trąbce i na instrumencie nazwanym przez niego €˜Balkan-Horn€˜. Jego mocne, charakterystyczne i rozpoznawalne brzmienie inspirowane jest folkiem wschodnioeuropejskim, awangardą Berlińską i współczesną sceną muzyki improwizowanej. Obecnie mieszka w Danii, gdzie studiuje na wydziale kompozycji i realizuje autorskie projekty. W styczniu 2012 wyjechał do Nowego Jorku, gdzie w przeciągu zaledwie dwóch tygodni, nagrał trzy płyty. Dwie autorskie - duet z Tyshawnem Sorey'em oraz trio z Kris Davis i Andrew Drury. Trzecia płyta na zaproszenie duńskiego basity Kennetha Knudsena została zarejestrowana z udziałem m.in Jaleel'a Shaw i Johnathan'a Blake'a.


JAZZ
Koncert "Infant Joy", Czwartek, 12.07.2012, godz. 21.00, wstęp: 10 zl

Jan Małkowski - Alto Saxophone

Ray Dickaty - Tenor Saxophone

Dominik Mokrzewski - Drums

Michał Kasperek - Drums

 

loading...