1. Koncert JAZZ
Koncert "Ghatam Giridhar Udupa/Zimpel/Mazurkiewicz", Poniedziałek, 20.08.2012, godz. 20:45, wstęp 15/10zł
Zapraszamy na niezwykłą transkontynentalną podróż pełną wirtuozerii, zwiewnych melodii, transowych przestrzeni i nieoczekiwanych zwrotów akcji.
UWAGA!!! Express Warszawa - Bangalore odjedzie za kilka minut z peronu 1!!!
Ghatam Giridhar Udupa (Indie) - morsing, ghatam, konnakol
Wacław Zimpel - klarnet, klarnet basowy
www.myspace.com/zimpelwaclaw
Jacek Mazurkiewicz - kontrabas
www.jacamazurkiewicz.pl
Ghatam Giridhar Udupa - urodził się w rodzinie muzyków i literatów w 1979 roku, naukę rozpoczął w wieku 4 lat u swego ojca Vidwan Nagendra Udupa. Obecnie studiuje u boku największych mistrzów glinianego instrumentu - ghatam pod kierunkiem Vidhushi Smt. Sukanya Ramgopal i Vidwan V.Suresh. W wieku lat 12 zaczął dawać koncerty początkowo tylko w Indiach a w następnych latach zagranicą. Oprócz wykonywania autentycznej klasycznej, muzyki karnatycznej brał udział w wielu projektach typu Fusion, Jazz, World Music występując między innymi z Virginia Mayhew, Chris Rhyne, Alex Rostotsky. Otrzymał wiele prestiżowych nagród i wykonywał koncerty m.in. w USA, Hiszpanii, Kanadzie, Francji, Szwajcarii, Niemczech Omanie i Kuwejcie.
Wacław Zimpel - ukończył z wyróżnieniem studia w klasie klarnetu prof. Zdzisława Nowaka w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. Studiował również w Hochschule für Musik und Teather w Hannowerze w klasie klarnetu prof. Johannesa Peitza. Zimpel prowadzi działalność nagraniową, koncertową i kompozytorską. Współpracował z najważniejszymi przedstawicielami polskiej i międzynarodowej awangardy muzycznej, między innymi z Kenem Vandermarkiem, Bobbym Few, Joe McPhee, Stevem Cohnem, Christianem Ramondem, Mikołajem Trzaską, Timem Daisym, Stevem Swellem, Davem Rempisem, Klausem Kugelem, Marcinem Maseckim, Raphaelem Roginskim. Jego wspólny projekt z Timem Daisym „Four Walls” (w którym udział wzięli również Mark Tokar i Dave Rempis) został uznany płytą roku 2008 w ankiecie serwisu „Diapazon”.
Jacek Mazurkiewicz - kontrabasista, kompozytor, dźwiękowy chuligan. Interesuje się szeroko pojętą muzyką. Swoje dźwięki składa w całość bazując na wrażeniach emocjonalnych i pulsie. Łączy akustykę z elektroniką, wciąż poszukując nowego brzmienia. Współtworzy głównie projekty autorskie (3FoNIA, Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego, Pu Pu Pi Du, Przybielski/Mazurkiewicz/Osicki). Jedną z jego ulubionych form muzycznych są duety, które gra m.in. z Mikołajem Trzaską, Doministrym, Tomaszem Dąbrowskim. Gra piosenki z kwartetem Limboski, oraz tradycyjną muzykę taneczną z okolic Radomszczyzny z Poszukiwaczami Zaginionego Rulonu. Współpraca i różnego rodzaju akcje dźwiękowe: Andrzej Przybielski, Mikołaj Trzaska, Patryk Zakrocki, Jerzy Mazzoll, Miya Masaoka, Andrew Drury, ‘PULSARUS’, ‘Limboski’, Tomasz Dąbrowski,Fred Frith, Jorgos Skolias, Arszyn, Joanna Duda...
2. Koncert MUZYKA POWAŻNA
Koncert "Sarbak plays Bach", Środa, 22.08.2012, godz. 20:45, wstęp 10 zł
"Partii klawesynowych Johanna Sebastiana Bacha jest sześć i wszystkie są piękne. Taki kunsztowny zbiór afektów ubranych w tańce, lamenty i popisy. Zwiewne menuety, namiętne sarabandy, skoczne gigi i przekorne couranty. I wszystkie poukładane, bez przypadku i błędu w wyliczeniach, bo Bach był też naukowcem. I wszystkie rewolucyjne, wyznaczające nową jakość, bo Bach był też wynalazcą.
Skomponował je na przestrzeni kilku lat, uszeregował według tonacyjnego klucza i wydał jako Clavierubung. Opus I. A działo się to w 1731 roku w Lipsku, gdzie był kantorem u św. Tomasza, komponował kantaty co niedzielę i animował życie kulturalne koncertując z prowadzonym przez siebie Collegium Musicum w kawiarni Zimmermanna. Tam też, słuchacze cotygodniowych koncertów mieli to szczęście podziwiać Partity w wykonaniu samego autora.
Tego wieczora zapraszam do wysłuchania dwóch z nich. Jeszcze nie wiem których, bo wszystkie są takie piękne."
Małgorzata Sarbak – klawesyn