Hydrozagadka zaprasza:
07.10 (piątek) SOUL music vol.1 - MAMA SELITA after: dj makowa panienka | koncert, impreza
08.10 (sobota) OLDSCHOOL DISCO PARTY | impreza
11.10 (wtorek) KWOON (fr) support: NAO + MASZYNY I MOTYLE| koncert
13.10 (czwartek) KURY | koncert
07.10 (piątek)_____
SOUL music vol.1 - MAMA SELITA after: dj makowa panienka | start: 21:00 wstęp: 10 plnafter: 5/10 pln
Jest ich czterech, są głodni sukcesu i… mają te brudne bomby. Mama Selita to czysta muzyczna energia, to czterech muzyków, którzy zawsze grają na 100%.
Od 2007 roku zespół zagrał ponad dwie setki koncertów w całej Polsce, a zagranicznej publiczności zaprezentował się na legendarnym Square of Fame Wembley Arena w Londynie.
Tym razem chłopcy po raz kolejny staną przed stołeczną publiką, otwierając tym samym cykliczną imprezę SOUL Music sygnowaną przez radośnie niepokorną ekipę SOUL Magazine.Zapraszają:
www.facebook.com/mamaselita" target="_blank">www.facebook.com/pages/SOUL-Magazine-Society-of-Urban-Life/www.facebook.com/mamaselita
08.10 (sobota)_____
OLDSCHOOL DISCO PARTY| start: 21:00 wstęp: 5/10 plnImpreza, która wyłoniła się spod szyldu Total Oldschool Party jako jej typowo taneczne, dyskotekowe i uroczo kiczowate wcielenie. Tu właśnie jest miejsce na poważną reprezentacje intensywnego i tanecznego 70's disco i funk na czele z Kool & The Gang, Sister Sledge, KC & The Sunshine Band, Earth Wind & Fire. Nie zabraknie też Cyndi Lauper, Modern Talking, Haddaway, Madonny i niezapomnianego Michaela.
11.10 (wtorek)_____
KWOON (fr) + Nao (pl) i Maszyny i Motyle (pl)| start: 20:00 wstęp:25 PLN (w dniu koncertu 35 PLN) dostępne w sklepie LUKA Bandita, ul.Chmielna 2 i w Klubie www.facebook.com/PostrockPLi Klub Hydrozagadka zapraszają:
Są zespoły, którym komponowanie rzeczy pięknych zdaje się w ogóle nie sprawiać trudności. Tych parę wyjątkowych grup tworzenie niesamowitej czarującej aury ma chyba zakodowane w genach, bo wierzyć mi się nie chce, żeby coś tak fantastycznie naturalnego, swobodnego i przede wszystkim emocjonalnego wynikało tylko i jedynie z wprawy albo rzemieślniczego kunsztu. W tym elitarnym gronie znajduje się Kwoon, skromny zespół z Francji...
Brzmienie Kwoon nie jest jednorodne. Utwory oparte na majestatycznych riffach przeplatają się z piosenkami, które urzekają delikatnymi melodiami. Nastrój intymności buduje subtelny wokal oraz wzbogacenie kawałków dźwiękami wiolonczeli i akustycznej gitary.
Paryski kwartet powstał w 2006 roku. W marcu tego samego roku wydał swoją debiutancką płytę "Tales and Dreams". Na albumie znalazł się utwór "I Lived on the Moon", do którego wideoklip otrzymał wiele nagród - m.in. na berlińskim Webcuts festival czy barcelońskim Art Futura festival.
Pierwsza płyta Kwoon spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem krytyków. Zespół zaczął być stawiany w jednym szeregu z tak znanymi grupami, jak Sigur Rós, Explosions in the Sky i Godspeed You! Black Emperor. Kapela zyskała popularność także poza Francją - koncertowała m.in. w Szwajcarii, Niemczech i Grecji.
Na początku 2009 roku zespół wydał drugi krążek - "When the flowers were singing", który umocnił jego pozycję na post-rockowej scenie. 6 października ukaże się kolejne wydawnictwo zespołu - 6-utworowa EP-ka "The Guillotine Show".www.kwoon-music.com/
Zespół NAO powstał podobnie jak Kwoon w 2006 roku.Grupa ma na na koncie występy u boku takich grup jak And So I Watch You From Afar, Crippled Black Phoenix i Tides From Nebula. 12 lipca ukazał się debiutancki album "Deprywacja sensoryczna".
Zamierzeniem zespołu jest budowanie unikalnego nastroju, przelewanie w dźwiękach emocji. Paleta skojarzeń oraz nawiązań do klasyki rocka, powodują, że muzyka NAO wymyka się prostej klasyfikacji i nie można jej wpisać w jeden schemat. W wielobarwne gitarowe kompozycje znakomicie wkomponowany jest kobiecy wokal.www.myspace.com/naotheband
Maszyny i Motyle - Na bazie podzespołów i modułów buduje się maszyny, które można uzbrajać i przezbrajać do nieograniczonej liczby zastosowań. Maszyny i Motyle uległy przezbrojeniu i zostały wyposażone w nowe podzespoły. Odłączono aparat mowy a przekaz emitowany jest używając historii opowiadanych emocjami posługując się muzyką wygenerowaną z istoty biomechanicznej, człowieka sprzężonego z komputerem.www.myspace.com/maszynyimotyle
www.last.fm/event/1974905+Kwoon+ ... tober+2011
www.facebook.com/event.php?eid=112968335460031
13.10 (czwartek)
_____
KURY | start: 21:00 wstęp: 25/35 pln
Bilety dostępne w klubie Hydrozagadka i na www.shortcut.pl (punkt stacjonarny: klub Powiększenie ul. Nowy świat 27)
Patroni medialni koncertu: Hiro, Cgm.pl, Roxy Fm, Emma Pak, Shortcut.pl
Kury powstały w kwietniu 1992 roku w Sopocie z inicjatywy Tymona Tymańskiego. Od paru lat Tymański poświęcił się grupie Miłość i jazzowi. Boom nowej gitarowej muzyki spowodował, że dawny lider kapeli nowofalowej Sni Sredstvom Za Uklanianie na nowo zainteresował się rockiem alternatywnym.
Do Kur Tymański zaprosił swego przyjaciela z dzieciństwa, gitarzystę Piotra Pawlaka, który w owym czasie był filarem trójmiejskiej grupy Bielizna. Perkusistą grupy został Jacek Olter, który w latach 1991-2000 współpracował prawie ze wszystkimi składami Tymańskiego. Czwartym członkiem grupy została wokalistka Ania Lasocka.
Pierwszych nagrań demo Kury dokonały już w czerwcu 1992. Dopiero dwa lata później muzycy weszli do profesjonalnego studia, żeby zarejestrować materiał na pierwszą płytę pt. „Kablox – Niesłyna Histaria“. Do nagrania Kury zaprosiły gościa - klarnecistę Jerzego Mazzolla. Album ukazał się w 1995 roku nakładem krakowskiej firmy wydawnicznej Music Corner. Zawarta na krążku muzyka zdradzała spore fascynacje Frankiem Zappą, Fredem Frithem, King Krimson i jazzem.
W 1996 roku Tymański napisał kilkanaście prześmiewczych piosenek, które miały znaleźć się na kultowej płycie „P.O.L.O.V.I.R.U.S.“ grupy Kury. Do współpracy nad aranżacją koncept-albumu (oprócz Piotra Pawlaka, który w owym czasie zaczął zdradzać talent producencki) Tymański zaprosił swego innego przyjaciela z czasów fascynacji nową falą i punk rockiem – sopockiego muzyka Olafa Deriglasoffa. Do nagrania płyty zaproszony został caly szereg gości – Leszek Możdżer, Jerzy Mazzoll, Radowan Jacuniak, Grzegorz Nawrocki, Jacek Siciarek i Larry Ugwu. Album, wydany w marcu 1998 roku przez debiutującą firmę Biodro Records (należącą m.in. do Tymańskiego), okazał się być strzałem w dziesiątkę, sprzedając się w ponad 30 tysiącach egzemplarzy i otrzymując szereg nagród. Do dziś uważany jest za jedną z najważniejszych płyt polskiej muzyki niezależnej.
W 2001 samobójczą śmiercią zginął Jacek Olter. W połowie roku Tymański i Pawlak po raz ostatni weszli razem do studia, żeby nagrać wspólny album pod szyldem Kur (korzystając z zarejestrowanych wcześniej śladów z bębnami Oltera). Album, zatytułowany „100 Lat Undergroundu“, zawierał transową muzykę z rapowanymi, społeczno-politycznymi tekstami; na płycie gościnnie wystąpił angielski muzyk DJ Scissorkicks (Anthony Chapman). W 2003 trio, w którego składzie występowali Tymon Tymański, Piotr Pawlak i Kuba Staruszkiewicz ((ex-Pink Freud), zawiesiło działalność.
W lipcu 2011 Kury zostały zaproszone do udziału w koncercie w ramach katowickiego Off Festivalu. Okazja wspólnego występu stała się pretekstem do powrotu na trasę. Zespół ma w planach nagranie czwartej oficjalnej płyty – zapowiadanego od lat, koncertowego albumu pt. „Martwe Gitary“.
--
Zostań fanem Hydrozagadki na Facebooku!
Hydrozagadka
ul. 11 listopada 22
502 070 916
505 849 386
FIND US
www.hydrozagadka.waw.pl
www.twitter.com/hydrozagadka
www.facebook.com/klubhydrozagadka
www.myspace.com/hydrozagadkaklub
www.youtube.com/user/hydrozagadka666
www.lastfm.pl/user/Hydrozagadka666