KONCERT PODCZAS „GODZINY DLA ZIEMI” W WARSZAWIE, JEŚLI 20 000 OSÓB ZGASI ŚWIATŁO
Znakomici polscy artyści zagrają „unplugged” podczas wyjątkowego koncertu dla Ziemi, jeśli 20 000 osób zarejestruje się na stronie akcji Godzina dla Ziemi WWF, deklarując, że zgasi światło 31 marca o godz. 20.30.
Projekt Warszawiak, Ania Rusowicz, Urszula Dudziak, June, Reni Jusis, Tomek Makowiecki, Gaba Kulka, Mika Urbaniak, Paulina i Natalia Przybysz, Marcelina, Jacek Kulesza, Joanna & The Forests i Monika Borzym mogą wystąpi na jednej scenie w Warszawie, grając niezwykły koncert unplugged przy świecach! To czy wystąpią, zależy od Ciebie. Aby koncert odbył się, 20 000 osób musi zadeklarować, że zgasi światło podczas Godziny dla Ziemi WWF. Każdy osoba, która przyłączy się do akcji poprzez rejestrację na stronie i wyśle maila do WWF może zostać jedną ze 100 osób, które staną się publicznością tego wydarzenia.
Koncert związany jest z akcją Godzina dla Ziemi WWF. W sobotę, 31 marca, o 20.30 kolejny raz miliony ludzi na wszystkich kontynentach gaszą światło na symboliczną godzinę aby pokazać, że losy Ziemi nie są im obojętne.Przyłącz się do akcji i dowiedz się więcej na wwf.pl/godzinadlaziemi
Czym jest Godzina dla Ziemi WWF?
Godzina dla Ziemi WWF to największa, globalna inicjatywa społeczna zainspirowana przez organizację ekologiczną WWF. Osoby prywatne, firmy, rządy oraz organizacje na całym świecie są zapraszane do zgaszenia światła, o godz. 20.30 na jedną symboliczną godzinę, 31 marca 2012, aby tym samym manifestować swoje zaangażowanie w działania na rzecz Ziemi.Celem akcji jest propagowanie proekologicznych postaw oraz zachęcanie ludzi na całym świecie do wprowadzenia w swoim codziennym życiu drobnych zmian, które mają ogromne znaczenie dla stanu środowiska naszej planety.
WWF ma nadzieję, że uczestnicy akcji zainspirowani zgaszeniem światła podczas Godziny dla Ziemi WWF, zaczną gasić zbędne oświetlenie przez cały rok i wprowadzą w swoje życie inne proekologiczne zmiany. Jakie? Można dowiedzieć się na wwf.pl: jak możecie dbać o Ziemię na co dzień.Akcja rozpoczęła się w 2007 roku w Sydney, kiedy dwa miliony ludzi zgasiły światło w swoich domach. W międzyczasie, Godzina dla Ziemi WWF urosła do rangi największej prośrodowiskowej akcji w dziejach świata. W 2011 roku światła zgasiły setki milionów ludzi w ponad 5 200 miast, w 135 krajach na wszystkich kontynentach. W ciemności pogrążyły się ikony architektury z całego świata: Wieża Eiffla w Paryżu, Opera w Sydney, Brama Brandenburska w Niemczech, piramidy w Egipcie, Zakazane Miasto w Chinach, Pałac Kultury i Nauki i Zamek Królewski w Warszawie, Spodek w Katowicach, Sukiennice i Kopiec Kościuszki w Krakowie oraz wiele innych. O tym co zgaśnie w tym roku na świecie dowiesz się z naszych aktualności, o tym co zgaśnie w Polsce – z mapy miejsc.
Masz pytania? Sprawdź FAQ