Wydarzenia

Ten tydzień na Chłodnej 25

05-09.10.2011

W tym tygodniu na Chłodnej 25:

5 października (środa)godz. 19:00

Grupa Artystyczna TERAZ POLIŻ

BÓG///HONOR///OJCZYZNA

Zapraszamy na cz. IIIOJCZYZNA

wstęp wolny

Reżyseria: Aneta GroszyńskaObsada - Grupa Artystyczna TERAZ POLIŻ w składzie:Dorota Glac, Marta Jalowska, Dominika Strojek
Dramaturgia: Michał SufinZdjęcia: Alina Gajdamowicz
Produkcja i promocja: Agata ŻyczkowskaPartnerzy: Klubokawiarnia Chłodna 25 oraz Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’

Projekt dofinansowano ze środków Miasta st. Warszawy, Dzielnicy Wola

...

BHO to projekt Grupy Artystycznej TERAZ POLIŻ, na który składa się realizacja trzech czytań performatywnych, każde we współpracy z innym reżyserem. Pierwsze czytanie: BÓG, odbyło się w Święto Wniebowzięcia NMP 15 sierpnia przy współpracy z reżyserką Ulą Kijak. Kolejne czytanie: HONOR, odbyło się się w rocznicę wybuchu II Wojny Światowej 1 września. Scenariusz jest tworzony metodą pracy warsztatowej, która jest specyfiką działań Grupy Artystycznej TERAZ POLIŻ. Tym razem pojawi się zbiór cytatów oraz wykłady Zygmunta Baumana i Tony’ego Judta.

Po czytaniu przewidziana jest dyskusja z publicznością.więcej informacji na stronie: www.terazpoliz.com.pl/

 

 

6 października (czwartek)godz. 20:00

Klasyka na ChłodnejMozart / Albrechtsberger / Beethoven


Ania Nowak - skrzypce
Tomek Pokrzywiński - wiolonczela
Marcin Masecki - pianino

w programie:

Mozart - Sonata skrzypcowa A-dur, nr 35
Albrechtsberger - Duety na skrzypce i wiolonczele
Beethoven - Trio fortepianowe Op. 70 nr 1 "Geister Trio"

oraz inne małe miniaturki

wstęp 20pln

 

7 października (piątek)
godz. 20:30

koncert zespołu
HERA


Stef Gijsels, twórca jednego z najważnieszych portali informacyjnych o muzyce improwizowanej na świecie, wyróżnił pierwszą płytę Hery, uznając ją najciekawszą produkcją w 2010 roku – „Best New Release – 2010”, Zimplowi nadając tytuł „Musician Of The Year 2010”.

Wacław Zimpel – klasycznie wykształcony klarnecista oraz kompozytor, obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich muzyków na światowej scenie muzyki improwizowanej. Największe inspiracje czerpie z sakralnej i rytualnej muzyki różnych kultur. W swoich kompozycjach często odnosi się do dawnych kompozytorów tworząc swoiste, współczesne polemiki lub komentarze muzycznych tradycji. Współpracuje m.in. z Kenem Vandermarkiem, Joe McPhee, Michaelem Zerangiem, Klausem Kugelem, Stevem Swellem, Bobbym Few, Perrym Robinsonem czy Mikołajem Trzaską. Pomysł stworzenia Hery wpadł mu do głowy kiedy podróżował po Sycylii i zwiedzał tamtejsze świątynie, niegdyś miejsca kultu greckiej bogini.

Ksawery Wójciński – niezwykle wszechstronny, klasycznie wykształcony kontrabasista, swobodnie poruszający się w stylistykach sięgających od muzyki dawnej po współczesną muzykę improwizowaną. Wójciński dysponuje bardzo charakterystycznym, głębokim dźwiękiem i wyjątkowym poczuciem rytmu, przywołując na myśl wielkich kontrabasistów afroamerykańskich. Jego
wirtuozowska technika smyczkowa pozwala mu na prowadzenie partii melodycznych wchodząc w równoprawny dialog z solowymi
instrumentami. Współpracuje m.in. z Klausem Kugelem, Michaelem Zerangiem, Raphaelem Rogińskim, Mikołajem Trzaską.

Paweł Postaremczak – obecnie najciekawszy saksofonista młodego pokolenia na polskiej scenie. Charakteryzuje go wyjątkowo liryczny i ekstatyczny styl, będący kontynuacją tradycji wielkich mistrzów saksofonu jak John Coltrane czy Pharoah Sanders. Jego gra hipnotyzuje. Z niezwykłą świadomością tworzy frazy niepowtarzalne, trudne do zapomnienia. Współpracuje m.in. z Mikołajem Trzaską, Klausem Kugelem, Raphaelem Rogińskim, Januszem Stefańskim czy Robertem Kusiołkiem.

Paweł Szpura – perkusista, którego styl jest kompilacją wielu tradycji. W jego grze można usłyszeć inspiracje perkusją czarnej arabskiej Afryki, tradycje tureckie, a także nawiązania do amerykańskich perkusistów rockowych z lat 60-tych i 70-tych. Szpura operuje tymi stylistykami z niezwykłą lekkością, zaskakując słuchacza rozwiązaniami rytmicznymi lub wprowadzając go w głęboki trans, to sprawia, że jest kontynuatorem tradycji Eda Blackwella i Hamida Drake’a. Współpracuje m.in. z Mikołajem Trzaską, Raphaelem Rogińskim.

wstęp: 20zł

 

9 października (niedziela)
godz. 20.00

pokaz filmów Studia Munka
NIEBO i PORTET Z PAMIĘCI

"Niebo"

38-letni Robert jest ciężko chory. Jest z tego powodu szczęśliwy. Wreszcie ma czas na robienie tego, o czym zawsze marzył. Malowanie zupełnie zmieniło jego życie. Każdy dzień to dla niego przede wszystkim malowanie kolejnej ikony. Wszystko inne nie ma znaczenia.

Reż.: Jan P. Matuszyński
Scen.: Jan P. Matuszyński
Zdj.: Kacper Fertacz
Rok Prod.: 2011
Czas: 13’
Prod. Wyk.: 4Wall Studio

"Portret z pamięci"

Marek otrzymuje kamerę video i postanawia zrobić dokument o swojej Babci, pod warunkiem, że spełni jej marzenie i pozwoli grać wampiry w domowych horrorach. Orientuje się, że zaczyna robić film o czymś zupełnie innym, niż to wcześniej zaplanował. Gdyby nie jego kamera, to nigdy nie dowiedziałby się czegoś o sobie, czego być może wcale nie chciałby wiedzieć…

Reż.: Marcin Bortkiewicz
Scen.: Marcin Bortkiewicz
Zdj.: Malte Rosenfeld
Rok Prod.r: 2011
Czas: 25’
Prod. Wyk.: PS Film

Wstęp wolny

serdecznie zapraszamy!
www.chlodna25.pl/ ;

loading...