Wydarzenia

Chłodna 25 w następnym tygodniu

19-26.12.2011

19 grudnia (poniedziałek)

2 spektakle grupy SUPERMARKET

BÓG ZAPŁAĆ

wg. reportażu Wojciecha Tochmana
reż. Jakub Kamieński
czas: 35minut

godz. 19.00 i 20.00

Próba przełożenia reportażu na język teatru.
Siódma rano. Jasno. Ostatni dzień września. Główna szosa Białystok - Warszawa. Sznur samochodów z jednej strony. Sznur z drugiej. Ruch wstrzymany. Jechali do Częstochowy. Zginęło trzynaście osób, w tym dziesięciu maturzystów.
Występują: Natalia Bloch, Marek Baluta, Klaudia Czekaj, Julia Florek, Paulina Jeronim, Maksym Kapłon, Aleksandra Kowalicka, Marta Parzychowska, Rafał Rybarczyk, Joanna Sierant, Justyna Szpanowska

bilety 30 zł.

 

20 grudnia (wtorek) i 21 grudnia (środa)


KRÓL DOPALACZY czyli podróż do wnętrza dropsa
godz. 20.00

Niezwykłe spotkanie z z osobowością, z duchowym guru, z tym, któremu się udało. Król Dopalaczy w jeden wieczór odmieni wasze życie. Przeprowadzi was na jasną stronę mocy. Ze spotkania z nim wyjdziecie odrodzeni, szczęśliwi, dopaleni! Być może po powrocie nie rozpoznają was w domu. Ale czy będziecie jeszcze chcieli w ogóle do tego domu wracać?Usłyszycie jak zarobić fortunę, uwieść kobietę, wychować dziecko i nakręcić filmowy hit. O co pytają go bywalcy Przekąsek Zakąsek. O czym dyskutował z Leszkiem Kołakowskim i jak imprezował z Kate Middleton.
Pamiętajcie: tego wieczoru może zdarzyć się wszystko: żonglerka dropsami, cudowne dziecko-mutant z Bułgarii a nawet śpiewająca foka. Będziecie płakać, śmiać się i krzyczeć. Nierzadko równocześnie.

Powiedzieli o Królu Dopalaczy:
Kuba Wojewódzki:
Baardzo git.

Katarzyna Miller:
Świetny, różnorodny tekst, podawany arcyciekawie przez Marcina Sitka. Króla widzę drugi raz, po pierwszym nie wierzyłam, że naprawdę istnieje, po drugim jestem zdania, że gdyby go nie było, należałoby go wymysleć. Ten talent i te zęby...

Joanna Derkaczew:
Queen śpiewali „I want it all and I want it now“. Król niby już to wszystko ma, ale jazda zaczyna się dopiero, gdy odsłania swoje miękkie podbrzusze. Aż się prosi, by mu w nie przyłożyć. Wieczór perwersyjnej przyjemności innymi słowy.

Artur Kurasiński:
"Króla Dopalaczy" ogląda się z dużym zainteresowaniem. Taki typ dowcipkowania, brawurowy ale nie przekraczający granic dobrego smaku w duchu a to Monty Pythona a to Sary Silverman, jest nadal w naszym kraju rzadki i pożądany. Zero wąsatych dowcipasów a'la Marcin Daniec.

Występuje: Marcin Sitek
Tekst: Łukasz Bluszcz

wstęp 30 zł.

 

21 grudnia (środa)
Debata:
Czy Warszawa będzie miastem wielkiego formatu?
godz. 17.00


Brzydka, chaotyczna, albo zbyt szara, albo nadmiernie kolorowa – warszawska przestrzeń miejska coraz bardziej uwiera. Doświadczamy jej codziennie, przemieszczając się stołecznymi ulicami – przyglądamy się mimowolnie meblom miejskim, reklamom, elewacjom. Mijamy opakowany Dworzec Centralny, rondo Dmowskiego (wymykające się jakimkolwiek klasyfikacjom), stelaż przy Świętokrzyskiej, zasłonięty stadion „Skry” – takie miejsca można by mnożyć. Jedni woleliby dla własnej przyjemności po prostu zamknąć oczy, drudzy z kolei tak bardzo przyzwyczaili się do takiego widoku, że za bezsensowne uważają poszukiwanie alternatywy. Tymczasem, kwestia uporządkowania estetyki miasta to problem każdego z nas, bo na dobrze zaprojektowanym otoczeniu korzystamy wszyscy. Częściej chcemy uczestniczyć w życiu miasta, łatwiej się z nim identyfikujemy i chętniej inicjujemy w nim różne wydarzenia. W Warszawie frustracje społeczne zaczynają rosnąć, ale wydaje się, że wciąż nie wiadomo, w którym kierunku mają zostać skanalizowane.

Gdzie zaczyna się, a gdzie kończy przestrzeń publiczna i czy warto brać za nią odpowiedzialność? Czy mamy prawo zgłaszać swoje niezadowolenie wobec niknięcia architektury pod warstwą nośników reklamowych i czy nasze zdanie cokolwiek znaczy? Jaka przyszłość czeka Warszawę wobec drastycznej komercjalizacji przestrzeni miejskiej? Jakie narzędzia obrony zastosować? Z zaproszonymi gośćmi będziemy dyskutować nad tym, czy da się zmienić oblicze polskich miast i dlaczego kontekst Dworca Centralnego może być przy tym tak ważny.

W debacie wezmą udział:

- Karol Trammer, redaktor niezależnego dwumiesięcznika "Z biegiem szyn"- Joanna Erbel, socjolożka z IS UW, członkini zespołu "Krytyki Politycznej", współzałożycielka stowarzyszenia Duopolis
- Aleksandra Stępień, historyczka sztuki, założycielka eventu "Nie chcę reklamy H&M na elewacji odnowionego Dworca Centralnego" na FB www.facebook.com/events/274031489315602/
- Xawery Stańczyk, socjolog i antropolog kultury z IKP UW, redaktor działu "Miasto" w "Res Publice Nowej".

Partnerzy: Res Publica Nowa, Chłodna 25
wstęp wolny

 

26 grudnia (poniedziałek)
Cock Tail Party cz. 4 czyli Bartosz i Bartłomiej zapraszają znowu! 

loading...