Wydarzenia

Magdalena Kącikowska w Galerii Refleksy

18.07-12.08.2012

Cykl Magdy Kącikowskiej opowiada o ciemnej stronie człowieka. O tym, że w każdym z nas jest cień,  którego wszyscy się wypieramy, żyjąc w przekonaniu, że jesteśmy lepsi niż jesteśmy.  Magda opowiada o sobie, o swoich poszukiwaniach i swoim cieniu. Jak napisała artystka Dorota Buczkowska "Magda Kącikowska nie upiększa przyrody, nie kreuje jej w żaden nadzwyczajny sposób, po prostu stara się ująć tkwiące w niej piękno, majestatyczne i subtelne. Konfrontacja z absolutem jakim jest przestrzeń, doświadczenie nieskończoności sprawia, że jej fotografie choć skupione na pejzażu, są bardzo osobiste."

Magda urodziła się w 1978 w Warszawie, obecnie mieszka i pracuje w Genewie. Dużo podróżuje fotografując głównie w plenerze.

W 2011 ukończyła Akademię Fotografii. W 2010 zdobyła International Photography Awards IPA, wyróżnienia w kategoriach: Cityspace oraz Trees., a w 2011 - International Photography Awards IPA, wyróżnienia w kategoriach: Fine Art Abstract, Fine Art Landscape x2, Fine Art Other, Editoriam Other. W 2011 odbyły się indywidualne wystawy prezentujące projekt "∞" W Galerii Cytadela przy Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie oraz w Łodzi (Cafe Wolność). W 2012 uczestniczyła w trzeciej Edycji Art Fresh Festiwal.

 

loading...